Sensation White – Marco V

Udostępnij
Sensation White – Marco V

Marco V – to kolejny artysta który pojawi się podczas tegorocznej edycji Sensation White w Polsce, która odbędzie się  13 października 2018.

Holender Marco Verkuylen, znany jako Marco V to jeden z najlepiej rozpoznawalnych i charakterystycznych DJ-ów sceny klubowej. Jego dynamiczna i energetyczna muzyka porywa klubowiczów na całym świecie.

Swoją karierę rozpoczął w 1996 roku, pracując w skromnym, lokalnym klubie De Danssaion w rodzinnym Heeswijk-Dinther. W tym okresie produkował on utwory pod pseudonimem T-Marc, Crowd Pleaser i 8th Wonder. Szybko zaangażował się w działalność klubu. Po pewnym czasie zaprzyjaźnił się z producentem Benjaminem Batesem i razem zaczęli wydawać swoje produkcje muzyczne. Stworzyli wiele utworów, a jednym z najbardziej znanych jest „Luvstruck” wydany przez tandem pod pseudonimem Southside Spinners w 1999 roku.

Następnie pojawił się pierwszy autorski singiel „Tolerance”, który zwrócił uwagę DJ-ów i fanów. Przełomem w karierze Marco okazało się wydanie płyty „Godd” (50 tys. sprzedanych egzemplarzy), na której zawarł elementy typowe dla trance i techno i połączył je, wychodząc poza granice gatunków i definiując nim nową kategorię brzmieniową – Marco V Sound.

Kolejną produkcją, która przysporzyła Holendrowi sławy był remiks superhitu „Cafe del Mar” formacji Energy 52 – utworu, który ze względu na swoją rangę był właściwie „nietykalny”. Remiks okazał się sukcesem, został zaakceptowany zarówno przez nowych fanów, jak i purystów. Marco V poszedł za ciosem i przygotował świetny remiks kawałka Jen – „Loops and Tings Relooped”, który wspiął się na wysokie miejsca list przebojów i sprzedał w ilości 15 tys. egzemplarzy.

W tym momencie w karierze artysty pojawił się dylemat – zostać tylko słynnym remikserem cudzych utworów czy też skoncentrować się na własnych utworach? Marco wybrał to drugie rozwiązanie. Jego pierwszym albumem był „Con:Fusion”, wydany w 2002 roku. Zawierał, prócz wspomnianego singla „Godd”, również znakomite numery „Indicator”, „Simulated” oraz „In charge”. Płyta została nagrodzona prestiżową nagrodą BBM, bijąc na głowę takie sławy jak Groove Armada i Underworld.

Potem pojawiła się składanka „Combi:Nations”, która zawierała starannie wyselekcjonowany zestaw utworów prezentujących to, co holenderski DJ grał przez kilka lat. Pierwsza płyta reprezentowała repertuar radiowej audycji autorstwa Marco, druga była określeniem charakterystycznego dla niego brzmienia, a trzeci dysk zawierał więcej muzyki bardziej zbliżonej do klimatów techno. Ten unikalny zestaw utworów docenił DJ Magazine, dołączając kompilację do grona najbardziej wpływowych albumów 2004 roku. Wkrótce po nim wydany został singiel „Godschild” odsłaniający inną stronę Marco V i utrzymany jak określił to dziennikarz IDJ Magazine w klimacie ciemnego techno i trance, które do dziś w pewnym sensie określają styl.

Jesienią 2005 Marco wydał kolejny album „Marco 200V”. Ten krążek to jednak nie tylko muzyka – zawiera również płytę DVD z dokumentacją występów na rozmaitych imprezach oraz z teledyskami do singli promujących płytę.

Ostatnie cztery lata poświęcone były kolejnej produkcji – „Propaganda”. Materiał został wyprodukowany wraz z Benjaminem Kuijtenem i został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich pod roboczym tytułem „Propaganda Part 1” jest dostępna w sklepach od maja 2009 roku, natomiast część druga jest zapowiadana na jesień 2009.

Marco V jest gwiazdą wielkiego formatu. Zapraszany na największe eventy na świecie zdobył uznanie i szacunek w oczach odbiorców jak i producentów muzycznych. Marco V wielokrotnie zbierał laury za swoje klubowe hity.