Rewolucja czy tylko ewolucja ? Recenzja Pioneer CDJ-3000

Udostępnij
Rewolucja czy tylko ewolucja ? Recenzja Pioneer CDJ-3000

CDJ-3000 - Professional DJ multi player

Pierwsza rzecz, którą zauważysz w nowym Pioneer CDJ-3000 to 9-calowy ekran dotykowy o wyższej rozdzielczości (1280 × 720 HD)

Możemy również napisać o nowym procesorze MPU , który składa się z dwurdzeniowego i cztero-rdzeniowego procesora. Dzięki temu Pioneerowi udało się podnieść wewnętrzną jakość dźwięku do 96 kHz / 32 bity


Szybkość również została znacznie poprawiona: nieskompresowany FLAC ładuje się dwa razy szybciej, a Twoje zaprogramowane 'hot cue’ nawet siedem razy szybciej. Przynajmniej tak twierdzi sam producent Pioneer.


Kolejną „nowością” , nie bez powodu daliśmy to słowo w cudzysłowie są przyciski, wcześniej podzielone na dwa pionowe banki po cztery przyciski, zostały teraz zastąpione ośmioma poziomymi dotykowymi przyciskami aktywnymi w celu zapewnienia optymalnej i bardziej ergonomicznej obsługi.

Pierwsza tego typu funkcja była już w modelu SX , która miała Swoją premierę już 6 lat temu ! Polecamy serdecznie , sami z resztą jesteśmy w jego posiadaniu
.

DDJ-SX (archived) 4-channel controller for Serato DJ Pro with Dual Deck  Control (black) - Pioneer DJPóźna reakcja na tego typu funkcje były spowodowane , naszym zdaniem , po prostu hegemonią rynku ,którą opanowali na całym świecie ,firma Pioneer. Każdy klub , każdy festiwal był w wyposażeniu Pioneer.

Dopóki , nie przyszła firma Denon , która w Naszym odczuciu , zaczyna przejmować 'pałeczkę’ jeśli chodzi o nadanie nowych trendów w sprzęcie DJ-skim. Największym konkurentem, będzie jak wyżej wspomniany oczywiście firma Denon , która zastosowała dotykowy ekran wyświetlacza w modelu SC6000 Prime


Denon DJ SC6000 premium |MusicGoodDeal
DENON DJ - SC6000 - La Boite Noire du MusicienNajwiększym zaskoczeniem będzie bez wątpienia brak napędu CD , którego mogliśmy znaleźć w każdym decku Pioneer przez praktycznie 20 lat, tym bardziej że nazwa nowego również nawiązuje do slotu CD czyli CDJ. Bądźmy jednak szczerzy. Od dłuższego czasu używamy pendrive , dla lepszego przesyłu danych oraz lepszych parametrów danego utworu .Nowe funkcje jakie trzeba podkreślić, jak już wcześniej wspominaliśmy również to :

  • wskazówka dotykowa
  • dotykowy podgląd
  • skumulowane przebiegi
  • 3-pasmowy przebieg
  • synchronizacja kluczy
  • klawisz shift
  • połączenie do 6 urządzeń CDJ-3000 (na przykład z DJM-V10)

Nowinką jeśli chodzi o tył naszego flagowca , będzie wejście kabla ethernet , który będzie obsłigiwał Gigabit Ethernet czyli zwiększenie prędkości do 1000 Mbit/s dla lepszego i szybszego rozsyłu danych pomiędzy urządzeniami.

Podsumowując naszą recenzję .Jesteśmy zdania , że firma Pioneer , bardziej idzie z ewolucją swoich następców ni jeżeli wprowadza rewolucje w świecie Dj-skim. Co nie zmienia faktu . Sprzęt jest naprawdę godny polecenia !

Koszt 2399euro w zagranicznej dystrybucji ,a w przedsprzedaży w Polsce 9 989,00 zł . Od Was zależy czy chcecie zamieniać Swojego poprzedniego flagowca znanego już CDJ2000NXS2 czy pójść nieco z duchem czasu i wprowadzić kolejnego z flagowców do użytku .


CDJ-2000NXS2 Professional DJ multi player with disc drive (black) - Pioneer  DJ

A może nawet przejść na konkurencyjną stronę mocy czyli Denona ? My zostajemy wciąż przy tradycji obserwując oczywiście, co dzieje się na ogólnym rynku tego typu sprzętu Dj-skiego.


Na koniec artykułu zostawiamy dla Was również oficjalne promo-video w pełni opisanego , naszpikowanego w funkcjach CDJ 3000 ! Od samego producenta , ale i również od krajowego DjProTv. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia recenzji video. Naprawdę warto.

źródło: DjProTv (Youtube)
żródło : Pioneer Dj (YouTube)